tel. 720-772-864

Czy warto kupić legowisko dla psa do ogrodu?Posiadanie własnego ogrodu jest nie tylko bardzo częstym marzeniem wielu ludzi, ale także ich psów. Pies zazwyczaj uwielbia przebywanie na świeżym powietrzu. Ogród oczywiście nie zastąpi mu długich spacerów, w trakcie których może sprawdzić co dzieje się w  okolicy, oraz czy ostatnio były tam obecne jakieś nowe psy, ale z pewnością uatrakcyjni mu życie na co dzień. Żeby jednak nasz psiak mógł w pełni korzystać z dobrodziejstw takiego terenu zielonego, należy go najpierw dla psa odpowiednio przygotować. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu wskażemy Wam nieco pomysłów na to, co zrobić, żeby nasz ogród stał się dla naszego psa jeszcze bardziej atrakcyjny i w pełni bezpieczny. Żeby pies mógł w nim się bezpiecznie bawić, ale także, żeby mógł w nim wypoczywać. W tym ostatnim celu będzie oczywiście potrzebował wygodnego i umieszczonego w odpowiednim miejscu legowiska.

Konieczne wydzielenie stref dla psa

Pierwsze co musimy zrobić, żeby przystosować ogród do potrzeb swojego psa. Jest wydzielenie w nim kilku podstawowych stref. Pies powinien mieć swoją własną strefę do zabawy oraz strefę do odpoczynku. Mogą być one umieszczone w jednym specjalnie do tego celu wygrodzonym miejscu, a mogą być one od siebie oddzielone.

Zrobienie dla swojego psa jednego wybiegu z częścią na zabawę oraz z częścią wypoczynkową, czyli umieszczoną gdzieś w cieniu budą, będzie dla nas bardzo wygodne. W części przeznaczonej na zabawy pies będzie mógł się wybiegać, będziemy mu tu mogli rzucać piłkę lub będzie mógł się samemu bawić swoją ulubioną maskotką czy gryzakiem. W drugiej części wybiegu znajdzie się miejsce na wygodną budę, czyli na mały psi domek. Powinno się w nim znaleźć oczywiście wygodne legowisko dla psa, które trzeba dobrać bezpośrednio do jego wymiarów. Sama buda także musi mieć taki rozmiar, żeby nasz pies się do niej bez problemów mieścił i żeby mógł w niej wygodnie wypoczywać. Powinna być także właściwie zabezpieczona przed opadami deszczu oraz przed promieniami słonecznymi. Żeby umieszczone w budzie legowisko nie zamokło, buda powinna być także zabezpieczona przed wilgocią od dołu. Nie możemy dopuścić do tego, żeby przedostawała się do niej woda.

A może legowiska psa blisko ludzi?

Inną możliwością jest umieszczenie legowiska naszego psa na tarasie, czyli w miejscu, w którym często zbierają się wszyscy domownicy. Jest to opcja zdecydowania wskazana w przypadku nieco starszych psów, które już nie mają tak dużej potrzeby wybiegania i zabawy oraz takich, które są bardzo przywiązane do swoich właścicieli i nie lubią, jak się znajdują zbyt daleko od nich. Umieszczenie wygodnego legowiska dla psa na tarasie sprawi, że pies będzie się cieszył z naszej bliskości, a my będziemy go mogli mieć stale na oku.  

Przy takim rozwiązaniu nadal możemy stworzyć psu oddzielny wybieg, który jednak będzie nam służył do tego, żeby się z nim tam bawić, rzucać mu piłkę lub przeciągać się z nim linką. Jeżeli pies będzie miał swoje posłanie na tarasie, nie będzie już potrzebował oddzielnej budy. Możemy także nie wydzielać dla psa oddzielnego wybiegu tylko się z nim bawić na terenie całego ogrodu. Nie zapomnijmy wtedy jednak o tym, żeby właściwie zabezpieczyć całą posesję przed ewentualną ucieczką. Niestety często bywa tak, że pies zauważy coś poza terenem działki i niewiele myśląc postanawia na własne oczy sprawdzić co zobaczył. Jeżeli uda mu się wydostać na zewnątrz, może tam na niego czekać wiele niebezpieczeństw.


Wróć do bloga
Go to Top