tel. 720-772-864

Jak wybrać miski dla psaMiska, a w zasadzie miski psa, to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego czworonożnego przyjaciela. Każdy pies powinien posiadać co najmniej 2 miski: jedną, stale dostępną miskę na wodę, i drugą miskę, w której dostaje jedzenie. Niektórzy właściciele psów kupują także trzecią miskę, która jest przeznaczona na długie spacery, po to, aby po drodze dać psu się napić wody. W sklepach z artykułami dla zwierząt zazwyczaj jest do wyboru co najmniej kilka rodzajów misek dla psów. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu opiszemy, czym się kierować wybierając miski dla swojego psa oraz przedstawimy zalety i wady kilku ich podstawowych rodzajów.

Czym się powinna charakteryzować idealna miska dla psa?

Dobrze wybrana miska dla psa spełnia zarówno wymagania samego psiaka, jak i jego właściciela. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że dobrze wybrana miska musi być wygodna do użytkowania dla psa. Nie może być zbyt głęboka, zbyt płytka, zbyt mała, a także zbyt duża. Nie może zmieniać smaku podawanej w niej wody lub jedzenia. Nie może być także zbyt lekka, ponieważ wówczas będzie się poruszała po podłodze i psu na pewno nie będzie wygodnie z niej korzystać.

Potrzeby psa w wielu tych punktach są tak naprawdę spójne z potrzebami właściciela. Zbyt mała i niestabilna miska będzie bowiem powodowała, że psu będzie z niej wypadała w trakcie jedzenia karma na podłogę, przez co będzie ja brudziła. To samo dotyczy miski na wodę. Przez źle dobraną miskę, za każdym razem, jak nasz pies będzie chciał się napić wody, na podłodze będziemy mieli małą kałużę.

Rozmiar i kształt miski musimy dobrać bezpośrednio do naszego psa, tzn. do tego, ile zjada w trakcie dnia karmy, ile pije wody i jaki ma kształt pyska. Żeby jednak wybrać miskę, która jest wykonana z odpowiedniego materiału, powinniśmy nieco na ten temat wiedzieć. O to najczęściej oferowane w sklepach rodzaje misek dla psów, wraz z ich dokładnym opisem.

Miski ceramiczne

Nasz opis rozpoczynamy od zdecydowanie najlepszego materiału, z jakiego może być wykonana miska dla psów, a jednocześnie od materiału, z którego są wykonane także miski, które znajdują się w naszej ofercie! Ten rodzaj misek ma bardzo dużo zalet i to zarówno praktycznych, jak estetycznych. Miski ceramiczne mają odpowiedni ciężar, który sprawia, że w trakcie ich użytkowania przez psa miska się nie będzie przesuwała po podłodze, dzięki czemu nie będzie z niej także nic wypadało. Miski ceramiczne nie zmieniają także smaku wlewanej do nich wody czy wsypywanej karmy. Jako że ceramika nie wchodzi w reakcje z żadnymi substancjami, wykonane z niej miski nie powodują u psów także powstawania żadnych reakcji alergicznych.

Ostatnim, ale dla wielu osób równie ważnym argumentem, który przemawia za stosowaniem misek ceramicznych, jest ich estetyka. W naszym sklepie znajdą Państwo miski ceramiczne w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i z bardzo wieloma rodzajami zdobień. Ceramika jest po prostu stworzona do tego, żeby na niej umieszczać różnego rodzaju kolorowe dekoracje, które bez problemu można dobrać do sposobu aranżacji swojej kuchni.

Jakie są najczęściej stosowane alternatywy misek ceramicznych?

Miski z tworzyw sztucznych

Jest to najtańszy rodzaj misek, dlatego tez jest stosunkowo często wybierany przez wielu właścicieli. Takie miski mogą być w dowolnym kolorze i z różnego rodzaju wzorami czy obrazkami, dzięki czemu zazwyczaj bardzo ładnie się prezentują. Inną zaletą, ale jednocześnie i bardzo dużą wadą tego rodzaju misek jest ich lekkość. Może być to zaletą jeżeli szukamy miski, z którą będziemy chodzić z psem na spacery, natomiast jeżeli szukamy miski do domu, jest to już niestety zdecydowanie jej wada. Położona na podłodze miska plastikowa w trakcie jej użytkowania przez psa będzie się niestety  bardzo poruszała. Wadą misek z tworzyw sztucznych jest także to, że stosunkowo mało wytrzymałe. Dosyć łatwo się niszczą, pękają czy rysują.

Miski metalowe

Ostatnim popularnym rodzajem misek dla psów są miski metalowe, czyli miski, które są zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej. Takie miski także charakteryzują się bardzo ładnym wyglądem oraz są bardzo odporne. Miski metalowe są także bardzo łatwe do mycia, można to robić nawet w zmywarce, czego nie można w przypadku misek plastikowych. Podobnie jak miski z tworzyw sztucznych, są bardzo lekkie, ale w tym wypadku możemy po prostu wybrać miskę na gumowej podpórce, która zapewni jej odpowiednią stabilność. Dużą wadą tego typu misek jest to, że u niektórych psów mogą one wywoływać reakcje alergiczne. Przy ich zakupie trzeba być bardzo ostrożnym i wybierać wyłącznie miski wykonane przez renomowanych producentów, ponieważ niektóre mogą także nadawać wodzie i umieszczonej w nich karmie metaliczny posmak.


Wróć do bloga
Go to Top