tel. 720-772-864

Jak wybrać najlepsze legowisko dla yorka?Yorkshire terrier to jedna z najpopularniejszych, miniaturowych ras psów. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie została wyhodowana w połowie XIX wieku. Yorki to aktywne i radosne psy, które lubią dzieci i przywiązują się do właściciela, zachowując jednocześnie nieufność wobec obcych. Najbardziej charakterystyczną cechą Yorka jest posiadanie włosia zamiast sierści. Włos Yorka jest długi, jedwabisty i kręcony, dlatego wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Sprawdźmy, czy równie specjalistycznej wiedzy wymaga wybór legowiska dla Yorka?

 

Małe i stylowe legowisko dla Yorka


Yorkshire terrier posiada ciemne ubarwienie w kolorze stalowo-złotym lub srebrno złotym. Malutkie czworonogi od dawna uważane są na synonim szyku i elegancji, dlatego idealne posłanie dla nich także powinno być gustowne. Wystarczy sobie wyobrazić, jak pięknie będzie wyglądał York ze swoim jedwabistym włosem na ekskluzywnym legowisku w kształcie miniaturowej kanapy. Uroczy piesek salonowy na sofie to dopiero widok! Nie zapominajmy, że Yorki zostały wyhodowane jako psy dekoracyjne i czworonogi do towarzystwa. Nie odbierajmy im tej funkcji i wybierzmy legowisko, które razem z pupilem stanie się wyjątkową ozdobą mieszkania. Warto zwrócić uwagę na legowiska dla Yorków w kolorze harmonizującym z ich umaszczeniem. Stalowy włos psa będzie świetnie wyglądał na legowisku – kanapie w kolorze kobaltowej zieleni, srebra lub modnej szarości. 

Pamiętajmy przy tym, że Yorkshire terrier to rasa miniaturowa. Małe psy potrzebują spokojnego zacisza do odpoczynku i posłania, które będzie zaspokajać ich potrzebę poczucia bezpieczeństwa. Niewielkie Yorki raczej nie polubią dużych legowisk i otwartych leżanek. W ich przypadku najlepiej sprawdzą się posłania z wysokimi bokami, które częściowo odizolują je od świata zewnętrznego i będą stanowić wystarczającą osłonę prywatnego azylu. Yorki uwielbiają także wszelkie zakamarki i kryjówki, dlatego z pewnością polubią legowiska – domki, imitujące kształtem igloo lub tradycje psie budy. W takim zamkniętym zakątku nasz pupil na pewno poczuje się pewnie i przytulnie. Idealne legowisko dla Yorka nie powinno mieć więcej niż 50 × 40 cm – szukamy więc posłań w rozmiarze S.

 

Zdrowe i ciepłe legowisko dla Yorka


Yorkshire terrier to piesek malutki o niewielkich gabarytach i małej masie. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę te cechy przy wyborze idealnego legowiska. Po pierwsze, naszemu drobnemu pupilowi musi być ciepło. Wybieramy w związku z tym legowiska z przytulnych i ciepłych materiałów, które ograniczone są dodatkowymi ściankami zabezpieczającymi przed chłodem. Legowisko dla Yorka powinno być także wyposażone w dodatkową warstwę spodnią, izolującą posłanie od podłogi. Yorki narażone są na problemy ze stawami i układem kostnym, a także łatwo ulegają otarciom. Oznacza to, że legowisko dla Yorka musi być miękkie i wykonane z materiałów najwyższej jakości, ograniczającej do minimum ryzyko wystąpienia dolegliwości zdrowotnych. Warto zwrócić uwagę na wypełnienia z granulatu silikonowego, który nie dość, że jest antyalergiczny, to dodatkowo idealnie dopasuje się do kształtu anatomicznego zwierzaka. 

Zastanawiając się nad materiałem powłoki zewnętrznej, właściciele Yorków mają większe możliwości niż w przypadku psów z tradycyjną sierścią. Włos Yorka nie linieje tak, jak sierść – a nawet jeśli wypada to w niewielkich, trudno zauważalnych ilościach. Można się w związku z tym zdecydować na sztuczne futro, polar, welur czy zamsz. Zwróćmy tylko uwagę, aby materiał był odpowiednio miękki – zbyt twardy może spowodować nadmierne wycieranie się włosia. Wrażliwa na odkształcenia sierść potrzebuje równie delikatnych materiałów.


Wróć do bloga
Go to Top