tel. 720-772-864

Wybierz legowisko dla psa, które będzie ozdobą domu!Legowiska dla psów to posłania dla naszych czworonogów, które przyjmują funkcję prywatnego królestwa i oazy odpoczynku. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego proces wyboru idealnego posłania nie należy do najłatwiejszych. Właściciele czworonogów często borykają się z problemem odpowiedniego doboru legowiska pod względem walorów estetycznych i dopasowania do wystroju mieszkania. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą producenci ekskluzywnych legowisk dla psów.

 

Ekskluzywne legowiska dla psów, czyli jakie?


Legowisko dla psów nie musi (a nawet nie powinno!) być mało gustownym elementem wyposażenia wnętrza. W dobie coraz większego zainteresowania nowoczesnymi aranżacjami pomieszczeń na popularności zyskują przedmioty użytkowe o wysokich walorach wizualnych. Nie inaczej jest z legowiskami dla psów, które projektowane są przez pasjonatów i przyjmują funkcję dodatkowego mebla w domu. Ekskluzywne legowiska dla psów mogą stać się ozdobą każdego mieszkania. Produkowane są z materiałów najwyższej jakości i dostępne w bogatej gamie wzorów graficznych i kolorystycznych. 

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego modelu w odniesieniu do charakteru wnętrza. Legowiska – kanapy świetnie sprawdzą się we wnętrzach klasycznych i większych pomieszczeniach. Natomiast uniwersalne legowiska – poduchy można bez problemu zaadaptować we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Niemniej istotna jest kolorystyka legowiska. Stanie się ono ozdobą domu tylko wówczas, jeśli uda nam się harmonijnie połączyć kolor posłania z przewodnim motywem barwnym mieszkania. Nie jest to trudne zadanie, ponieważ ekskluzywne legowiska dla psów dostępne są w uniwersalnych szarościach, modnych kobaltowych zieleniach, neutralnych bielach, delikatnych różach czy klasycznych błękitach. Zdecydować można się także na fantazyjne połączenia kolorów, a dla fanów wojskowości nawet na odcień moro! Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 

Na koniec nie zapomnijmy o dopasowaniu wzoru graficznego. W stonowanych wnętrzach dobrze sprawdzi się kontrast w postaci motywów geometrycznych. Pomieszczenie można także ożywić legowiskiem z nietuzinkowym wzorem… flamingów albo kiwi – czemu nie! Pamiętajmy przy tym, że fajny design powinien iść w parze z jakością wykończenia.

 

Estetyka to nie jedyne kryterium wyboru


Ekskluzywne legowiska dla psów to oryginalna dekoracja pomieszczeń, która może nie tylko ozdabiać wnętrze, ale również harmonizować z charakterem domowników czy odpowiadać upodobaniom estetycznym właściciela czworonoga. Pamiętajmy jednak, że kształt, kolor i wzór posłania to nie jedyne kryteria wyboru, które należy wziąć pod uwagę. Idealne legowisko dla psów musi przede wszystkim zaspokajać potrzeby naszego pupila. Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze rozmiar legowiska trzeba dostosować do gabarytów psa. Uniwersalna zasada jest taka, że mierzymy pupila od głowy do podstawy ogona i dodajemy do tej wartości 20 cm. To jednak nie wszystko. 

Sprawdźmy, czy materiał legowiska jest z jednej strony miękki w dotyku, a z drugiej odpowiednio wytrzymały – czyli odporny na pazurki i zęby pupila. Wypełnienie musi być odporne na odkształcenia i antyalergiczne, a powłoka łatwa w utrzymaniu czystości. Ostatni punkt jest szczególnie istotny, bo zabrudzone czy zaplamione legowisko bardzo szybko przestanie być ozdobą domu. A tego przecież nie chcemy!


Wróć do bloga
Go to Top